В здоровому тілі здоровий дух !
Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Цікаві відомості [96]
Тут зберігаються багато цікавих статей,про здоров'я
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рейтинг@Mail.ru
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Счетчик PR-CY.Rank

Каталог webplus.info
kostia.at.ua Alexa/PR
Форма входу
Кнопка сайту
Сайт здоров'я
Код кнопки
Головна » Статті » Цікаві відомості

Голодування для схуднення - Недоцільно!

Голодування... За захопленими оцінками деяких людей, цей метод боротьби із зайвою вагою - просто чудо! Досить 2, 3, максимум 5 днів майже нічого не їсти - і... декількох кілограмів як не бувало!
Новомодним методом цікавляться і літні люди, і молодь. Голодування для схуднення стало однією з найбільш улюблених тем для обговорення в гостях, на роботі, в транспорті. Деякі приписують голодуванню і оздоровчу дію, вважаючи, що з його допомогою можна очистити організм від шлаків - кінцевих продуктів обміну речовин.
Пропонуємо увазі читачів інформацію про результати спостережень студентів-медиків з Хабаровська, проведених під керівництвом доктора медичних наук В.Д. Линденбратена в 1981 році.
Наш експеримент проводився так. 10 студентов-добровольців вивчали на собі вплив на функціональний стан організму одноденного і п'ятиденного повного голодування. І ще близько 100 студентів виявили бажання перевірити дію повного голодування, що проводиться раз на тиждень протягом 3 місяців. Цю групу цікавило питання, чи може організм звикнути до голодування.
У ході дослідження вивчалися: біохімічні показники крові та сечі, стан кровообігу і дихання, гіпофіз-адреналової системи, а також мікрофлора шкіри і слизових оболонок.
Отримані дані свідчили про те, що короткочасне одноденне і тим більше п'ятиденне голодування хоча і дає ефект схуднення, але при цьому викликає в організмі ряд несприятливих змін. У перші 3 дні п'ятиденного голодування студенти скаржилися на болісне відчуття голоду, слабкість і запаморочення. У двох студентів була нудота, в однієї дівчини - короткочасне знепритомнення. Частота пульсу та дихання після стандартного фізичного навантаження збільшувалася у голодуючих значно більше, ніж у студентів контрольної групи, і більш повільно поверталася до нормального рівня. Після п'ятиденного голодування у одного студента з'явилося навіть порушення серцевого ритму.
Як при одноденному, так і при п'ятиденному голодуванні значно знижувався вміст у крові глюкози, що несприятливо відбивалося на діяльності нервових клітин головного мозку. Вже після першого дня голодування у всіх з'явилися кетонові тіла в сечі. Це - свідчення порушення жирового обміну і інтоксикації організму. Після п'ятиденного голодування різко (в 2-5 разів) зменшився вміст в сечі стероїдних гормонів, а значить, відбувалося пригнічення функції кори надниркових залоз, чревате зниженням загальної опірності організму.

Голодування подіяло і на мікрофлору шкіри і зіва. Число колоній мікробів, що виросли при посіві з 1 квадратного сантиметра шкіри та слизової зіву, збільшилося відповідно в 3,7 і 17 разів, - настільки ослабли бактерицидні властивості шкіри і слизових оболонок.
Було також встановлено, що привчити організм безболісно переносити повний голод неможливо. І до кінця третього місяця одноденне голодування, що проводилося раз на тиждень, викликало настільки ж несприятливі зрушення в організмі, як і на початку експерименту.
Всі отримані дані говорили про те, що голодувати з метою схуднення недоцільно: надто дорогою ціною доводиться розплачуватися за скинуті кілограми. Студенти Хабаровського медичного інституту отримали, на наш погляд, переконливі результати. Хотілося б навести ще кілька фактів, які розкривають, які несприятливі зрушення відбуваються в організмі при голодуванні.
Вже в перші 3-4 дні повного голоду втрачається до 40-50 відсотків білків, синтезованих в печінці. Так само швидко наступають зміни і в синтезі її ферментів, що з часом призводить до порушення обміну речовин.
Порушується також утворення альбумінів та інших як тканинних, так і плазмових білкових компонентів, через це знижується опірність до різного роду токсичних впливів і інфекцій. Тому голодування особливо протипоказано при захворюваннях печінки, хронічних гнійних процесах з явищами загальної інтоксикації.
Та й здоровій людині голодувати вкрай шкідливо, тому що в цей період на енергетичні потреби витрачається не тільки жир, як багато хто вважає, але й білки тканин, а це вже порушує нормальну життєдіяльність організму.
Деякі можуть заперечити: вони, мовляв, голодували, і це ніяк не відбилося на їх здоров'ї. Це - видиме благополуччя, насправді в організмі відбуваються небажані зрушення. А в міру збільшення тривалості голодування або частоти короткочасного голодування в обміні речовин відбуваються більш важкі, незворотні зміни, що закінчується зазвичай виникненням того чи іншого захворювання.
Завершуючи цю статтю, ми хотіли б ще раз підкреслити, що недоцільно саме голодування для схуднення, а от голодування з метою лікування певних захворювань (наприклад, алергії) - цілком припустимо. Зрозуміло, під контролем кваліфікованих лікарів.
Категорія: Цікаві відомості | Додав: lolita (09.06.2013)
Переглядів: 440 | Теги: як схуднути, голодування, голод | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Рахівський РБДЮТ - РАХІВ