Бронхіальна астма хронічне захворювання дихальних шляхів з участю різних клітинних елементів. Ключовою ланкою є бронхіальна обструкція, зумовлена специфічними механізмами, що виявляється повторюваними епізодами свистячих хрипів, задишки, почуття закладеності в грудях і кашлю. Для лікування використовуються симптоматичні препарати, призначені для припинення нападу, і препарати базисної терапії, що впливають на патогенетичний механізм захворювання.
Відомий великий ряд факторів ризику, що сприяють виникненню і розвитку бронхіалнох астми у певних осіб. Ось декілка з них.
Спадковість. Найчастіше у клінічній практиці трапляються випадки астми у дітей, матері яких хворі на астму; або випадки в кількох поколіннях однієї сім'ї, а загалом у третини хворих захворювання має спадковий характер.
Харчування. Дослідження показали, що особи які вживають продукти рослинного походження, соки, багаті вітамінами, клітковиною, антиоксидантами, мають незначну тенденцію до сприятливішого перебігу бронхіальної астми, тоді як вживання продуктів тваринного походження, багатих жирами, білками і рафінованими легкозасвоюваними вуглеводами, пов'язано з важким перебігом захворювання і частими загостреннями.
Мийні засоби. Мийні засоби для підлоги та очисні аерозолі містять речовини, що провокують астму в дорослих; із застосуванням цих засобів пов'язують близько 18% нових випадків
|